1. Korzystanie ze klepu czajkaczajka.com oznacza akceptację tego Regulaminu.
 2. Sklep Internetowy działający pod adresem www.czajkaczajka.com, prowadzony jest przez Elżbietę Czajkę wykonującą działalność gospodarczą pod nazwą CZAJKACZAJKA Elżbieta Czajka, adres: Zarzecze 230, 38-220 Dębowiec, NIP: 6852165568 Regon: 371149878 zwaną w dalszej części Regulaminu Sprzedającym.
 3. Sklep Internetowy prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem Internetu. Wszystkie produkty oferowane przez sklep są fabrycznie nowe, pozbawione wad prawnych i fizycznych.
 4. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem Internetu od podmiotów zwanych w dalszej części Regulaminu Kupującymi. W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz zamówienia. Po złożeniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.
 5. Realizacja zamówienia następuje, gdy od Sprzedającego dotrze do Kupującego e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia.
 6. Czas realizacji zamówienia jest podany w informacji na stronie głównej, lub przy produkcie.
 7. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Na życzenie Kupującego Sprzedający może wystawić rachunek.
 8. Czas oczekiwania na wysyłkę liczy się od zaksięgowania wpłaty za koncie, do wysłania jej pocztą lub kurierem. W przypadku wysyłki za pobraniem, czas oczekiwania liczy się od zamówienia przedmiotu za pośrednictwem sklepu.
 9. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.
 10. Ekspozycja internetowa sklepu nie stanowi oferty w myśl art. 66¹ Ustawy z dnia z dnia 23 kwietnia 1964 r – Kodeks cywilny, a jedynie zaproszenie do prowadzenia negocjacji. Stan związania ofertą następuje w momencie potwierdzenia zamówienia przez Sprzedającego. Przedmiotem umowy jest towar według specyfikacji ze złożonego zamówienia.
 11. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:
 12. przy odbiorze: należność pobierana przez firmę kurierską, lub pocztę polską
 13. przelewem bankowym na wskazany rachunek bankowy Sprzedającego
 14. poprzez serwis płatności PayPal
 15. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej K-EX oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej. W przypadku uszkodzeń paczki zalecane jest spisanie protokołu szkodowego, który ułatwi dochodzenie ewentualnych roszczeń.
 16. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny oraz w ustawie z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
 17. Sprzedający zapewnia, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym Sprzedającego, są gromadzone i przetwarzane zgodnie i w oparciu o ustawę z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych. Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie są i nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy Kupujący ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z bazy danych Sprzedającego w każdym czasie.
 18. Odstąpienie od umowy i zwrot towaru przebiegają zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Konsument może odstąpić od umowy zwartej ze Sprzedającym na odległość bez podania przyczyny w ciągu 10 (dziesięciu) dni składając stosowne oświadczenie na piśmie. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a Konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Odstąpienie od umowy i zwrot towaru są możliwe, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Zwrotu towaru należy dokonać na adres Sprzedającego – Elżbieta Czajka Ul. Lwowska 84 38-200 Jasło . Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru, która zostanie przelana na rachunek banku wskazanego przez Kupującego. W przypadku braku wskazania przez Kupującego sposobu zwrotu ceny towaru, zostanie wrócona przekazem pocztowym na adres Kupującego. Cena towaru zostanie zwrócona w ciągu 14 dni roboczych od dnia otrzymania przesyłki wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Koszt przesyłki towaru między stronami nie podlegają zwrotowi. Zwrotom nie podlegają produkty spersonalizowane, wykonane na indywidualne zamówienie.
 19. Procedura reklamacyjna jest przeprowadzana zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Konsument ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową. Sklep odpowiada za niezgodność towaru jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu.
 20. Informacje o produktach, specyfikacje oraz ilustracje zawarte na stronach Sklepu Internetowego Sprzedającego zostały opracowane na podstawie najbardziej aktualnych informacji dostępnych w momencie ich publikacji.
 21. Prawa autorskie, w tym wszelkie materiały oraz ich układ w Sklepie Internetowym są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną Sprzedawcy. Kopiowanie dla celów komercyjnych, dystrybucja, modyfikacja oraz publikacja bez pisemnej zgody Sprzedającego są zabronione. Niektóre elementy Sklepu Internetowego są własnością podmiotów trzecich i chronione prawami autorskimi należącymi do tych podmiotów.
 22. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, wszelkie zmiany regulaminu wchodzą w terminie 7 dni od ich ogłoszenia. Zamówienia złożone przed wejściem w życie zmian realizowane są na dotychczasowych zasadach.